Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


VI Turniej Tenisa Stołowego Pod Patronatem Wójta Gminy Ciepielów

6 lutego 2014 roku w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie został rozegrany VI Turniej Tenisa Stołowego pod patronatem Wójta Gminy Ciepielów.
O godzinie 9.00 sala gimnastyczna zapełniła się miłośnikami ping – ponga. Powitała ich pani wicedyrektor Aneta Rozwadowska i dokonała oficjalnego otwarcia turnieju, któremu przyświecał nadrzędny cel – zapobieganie patologiom społecznym poprzez popularyzację tej dyscypliny sportu wśród młodzieży.
W tym ważnym dla społeczności szkolnej przedsięwzięciu wzięło udział 67 zawodników – reprezentantów klas I, II i III, którzy stanęli do indywidualnych rozgrywek w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców.
Zawodnicy z wielką determinacją, przez wiele godzin walczyli o najwyższe miejsca na podium. Sportowe emocje udzielały się zarówno doświadczonym graczom jak i kibicom, którzy przez cały czas trwania rozgrywek zagrzewali do boju swoich faworytów. Po 4 godzinach zaciętej rywalizacji nadszedł moment na ogłoszenie wyników.
Tuż po godzinie 13.00 pani dyrektor Elżbieta Giemza dokonała podsumowania tegorocznej edycji turnieju. W obecności całej społeczności szkolnej najlepsi z najlepszych zostali uhonorowani przez p. Artura Szewczyka – Wójta Gminy Ciepielów pięknymi pucharami i dyplomami.
Mistrzami tenisa stołowego w tym roku zostali:

W kategorii dziewcząt:
Kaja Balcerowska – I miejsce
Izabela Główka – II miejsce
Anna Niedziela- III miejsce

W kategorii chłopców:
Krystian Chojak – I miejsce
Tomasz Gębka – II miejsce
Adrian Koszałka – III miejsce

Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze. Wysoki poziom rozgrywek zapewniło bardzo dobre przygotowanie uczestników. Jest to zasługą nauczycieli wychowania fizycznego:
p. Krzysztofa Balcerowskiego, p. Mirosława Czapki oraz p. Piotra Siebyły, którzy na co dzień rozwijają sportowe pasje naszych wychowanków.
Na zakończenie uczestnicy turnieju podziękowali Panu Wójtowi za patronowanie temu sportowemu wydarzeniu promującemu ideę aktywności fizycznej oraz stwarzającemu możliwość kształtowania właściwych i pożądanych społecznie postaw.
O tym, jak ważny jest sport w życiu człowieka pięknie powiedział patron naszej szkoły - Jan Paweł II: „Potencjał ukryty w sporcie sprawia, że jest on szczególnie ważnym narzędziem integralnego rozwoju człowieka oraz czynnikiem niezwykle przydatnym w procesie budowania społeczeństwa bardziej ludzkiego. Poczucie braterstwa, wielkoduszność, uczciwość i szacunek - stanowiące z pewnością niezbędne cnoty każdego dobrego sportowca - przyczyniają się do budowy społeczeństwa, gdzie miejsce antagonizmów zajmuje sportowa rywalizacja, gdzie wyżej ceni się spotkanie niż konflikt, uczciwe współzawodnictwo niż zawziętą konfrontację”.
Dziękujemy organizatorom i wszystkim zawodnikom. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów podczas reprezentowania szkoły w rozgrywkach powiatowych.  

turniej_tenisa_stolowego14_01 turniej_tenisa_stolowego14_02 turniej_tenisa_stolowego14_03
turniej_tenisa_stolowego14_04
turniej_tenisa_stolowego14_05 turniej_tenisa_stolowego14_06


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
396
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019