Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Nasze Gimnazjum drugie na Mazowszu

W październiku 2013r. uczniowie Publicznego Gimnazjum w Ciepielowie wzięli udział w konkursie „I-PODY ZA ELEKTROKODY”, którego organizatorem była Fundacja Alter Eko.
Zadanie postawione przed uczestnikami polegało na zebraniu jak największej liczby elektrośmieci (pralki, lodówki, radia, telewizory, komputery itp.), które zostały przeliczone na elektrokody – jeden kilogram to jeden elektrokod. Przez ponad miesiąc udało się uczniom zgromadzić ponad 2000 kilogramów niepotrzebnego sprzętu! Ten wspaniały wagowy wyczyn  przyczynił się do zajęcia przez naszych gimnazjalistów zaszczytnego drugiego miejsca w województwie.
Głównym celem zbiórki elektrośmieci było zachęcenie uczniów, nauczycieli, rodziców do podejmowania większych kroków na rzecz środowiska w swoim miejscu zamieszkania oraz pogłębienie ich wiedzy na temat postępowania ze zużytym sprzętem elektronicznym i elektrycznym.
W skład grupy, którą opiekował się Pan Krzysztof Górski wchodzili: Górski Michał, Gryka Wojciech, Jędraszek Krzysztof, Kozieł Oliwia, Pawelczyk Patrycja, Mazurkiewicz Jan, Sałbut Dominik, Wajs Sylwia, Wajs Wojciech, Zając Małgorzata.
Akcja przebiegła sprawnie również dzięki zaangażowaniu się osób spoza szkoły i życzliwości mieszkańców Ciepielowa oraz okolic. Wszystkim, którzy włączyli się w realizację tego szlachetnego zadania serdecznie dziękujemy.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
12390
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019