Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności

Spotkanie opłatkowe

Święta Bożego Narodzenia, to najcudowniejsze chwile w roku. W atmosferę tych przepełnionych magią dni wprowadziła nas ogólnoszkolna wigilia.
Już od samego rana wyczuwało się w szkole uroczystą atmosferę. Odświętnie ubrani uczniowie, pięknie udekorowane stoły, zapach świerkowych gałązek, blask świątecznych ozdób oraz aromat wigilijnych potraw - to wszystko było zapowiedzią tego, jedynego momentu w roku.
Wydarzenie to zgromadziło przy wspólnym, odświętnie zastawionym stole całą społeczność szkolną.
Tradycyjnie zaprezentowane zostało przedstawienie bożonarodzeniowe. W tym roku w jego organizację zaangażowani byli uczniowie klasy Ia i Ib. Ich występ dostarczył wielu wzruszeń, przypomniał odwieczną prawdę o tym, okrytym tajemnicą dniu. Za sprawą pięknych tekstów oraz melodii tradycyjnych kolęd i polskich pastorałek nasze myśli powędrowały w stronę Świętej Dzieciny, owiniętej w pieluszki i złożonej na sianie w żłobie oraz przywołały obraz Matki Boskiej i Józefa, pochylających się w serdecznej trosce się nad Jezuskiem. A kiedy zapłonęła świąteczna świeca - wszyscy wzięli do ręki biały opłatek, znak pojednania, przebaczenia, miłości i pokoju.
Popłynęły serdeczne życzenia, przede wszystkim zdrowia, szczęścia, wzajemnej życzliwości, ale przede wszystkim oczekiwania w narodzeniu Pana, lepszego jutra. Uczniowie wraz z nauczycielami zasiedli do wigilijnego stołu, by zgodnie z polską, wielopokoleniową tradycją spożyć przygotowane potrawy. Wspólnej wieczerzy towarzyszyły rozmowy oraz śpiew kolęd, których urok i niepowtarzalny charakter kształtuje dojrzałą wiarę i kulturę. Starożytni mędrcy powiadają, że droga do Bożego Narodzenia prowadzi przez tajemną furtkę. Każdy z nas może znaleźć klucz, by ją otworzyć. Może życzliwością, która czyni nasze życie lepszym, może spontanicznym lub zamierzonym aktem dobroci, prostym gestem.
Betlejemska Noc jest zawsze:” ilekroć się uśmiechasz do swojego brata, ilekroć milkniesz, by innych wysłuchać, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, kiedy dajesz odrobinę nadziei tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych poprzez ciebie”.
Życzymy, by te słowa towarzyszyły wszystkim każdego dnia Nowego 2014 Roku.

wigilia14_13 wigilia14_01
wigilia14_02 wigilia14_03
wigilia14_05 wigilia14_06 wigilia14_07 wigilia14_08
wigilia14_10 wigila14_11 wigilia14_12 wigilia14_14
wigilia14_15 wigilia14_16 wigilia14_18 wigilia14_19
wigilia14_20 wigilia14_21


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
222
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019