Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Grudniowy maraton ze Sławomirem Mrożkiem

W grudniu 2013 roku gimnazjaliści z naszej szkoły uczestniczyli w konkursie, którego celem było zgłębienie wiedzy na temat życia i twórczości wybitnego, polskiego prozaika, dramaturga, rysownika, krytyka teatralnego, autora scenariuszy i reżysera filmowego – Sławomira Mrożka. Zamysłem organizatorów było przede wszystkim uczczenie pamięci o zmarłym w sierpniu 2013 roku pisarzu, jak również zwrócenie uwagi na jego wielokierunkową twórczość, w której zawarta jest autorska refleksja nad stosunkiem jednostki do zbiorowości, historii i wartości uniwersalnych.
Pomysłodawcy zadbali o ciekawą dla współczesnych nastolatków formułę konkursu. Każdego dnia na stronie internetowej szkoły pojawiał się inny zestaw pytań konkursowych. Przez pierwszych pięć dni uczniowie zmagali się z zagadnieniami dotyczącymi biografii pisarza. Ich zadaniem było zapoznanie się ze wskazanymi przez bibliotekarza materiałami dostępnymi w Internecie i naniesienie odpowiedzi na specjalne karty konkursowe. W kolejnych dniach, w różnych miejscach szkoły prezentowane były wybrane opowiadania Sławomira Mrożka. Po zapoznaniu się z ich treścią, uczestnicy udzielali odpowiedzi na pytania, które o stałej porze dnia ukazywały się na stronie internetowej naszego gimnazjum.
Wszyscy uczniowie wystartowali z równymi szansami. By nie zostać w tyle, musieli wykazać się systematycznością, zaangażowaniem, a przede wszystkim umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Podobnie jak w sporcie, podczas konkursu obowiązywały pewne wymogi, od spełnienia których zależało zdobycie miejsca na podium. Do mety trwającego od 8 do 20 grudnia 2013 roku maratonu dobiegli wszyscy uczniowie. Bezapelacyjnie mistrzynią w tym biegu okazała się Katarzyna Wojciechowska – uczennica klasy Ib, która udzieliła najwięcej poprawnych odpowiedzi, tym samym zdobyła I miejsce. Zawodniczką, która w klasyfikacji konkursowej uplasowała się na II miejscu jest Izabela Drąg – uczennica klasy Ia, „brązowy medal”, za III miejsce otrzymała  Aleksandra Gębka z klasy Ib. Komisja sędziowska postanowiła wyróżnić jeszcze dwie osoby: Milenę Hyścińską z klasy Ia oraz Alesandrę Pastuszkę z klasy Ib. Działający w szkole uczniowski związek sportowy – Samorząd Uczniowski dla zwycięzców i wyróżnionych zakupił nagrody – dzieła literackie Sławomira Mrożka, których lektura przyczyni się do zwiększenia wiedzy na temat twórczości jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy. Za przestrzeganie sportowej zasady fair play oraz wyróżniającą się postawę podczas biegu wszyscy uczestnicy otrzymali punkty plusowe z zachowania, pamiątkowe dyplomy, a tym, którym zabrakło szczęścia wręczono nagrody pocieszenia.
Konkurs odbył się pod czujnym okiem trenerów: p. Anny Marek – nauczyciela bibliotekarza, p. Danuty Wiktorowskiej p.Marty Balcerowskiej – nauczycieli polonistów oraz p. Anny Sulimy – nauczyciela informatyki.
Wszystkim uczniom gratulujemy odwagi. Jesteśmy z was dumni, przede wszystkim z tego powodu, że reprezentujecie grono szkolnej elity, która zrywa z ogólnie panującą w polskim społeczeństwie modą na nieczytanie.

mrozek14_01 mrozek14_02 mrozek14_03 mrozek14_04
mrozek14_05
mrozek14_06
mrozek14_07
mrozek14_08


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
144
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019