Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Kiermasz kart świątecznych

„Sukces jest stopniowym osiąganiem wcześniej określonego i zaplanowanego, wartościowego celu”. Słowa te można uznać za motto tegorocznej akcji, której po raz drugi inicjatorem zostali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Celem działania podjętego przez młodzież było przeprowadzenie akcji sprzedaży własnoręcznie wykonanych kart świątecznych. Młodzi ludzie podjęli to wyzwanie, by zgromadzić fundusze na zakup nowego aparatu fotograficznego, dzięki któremu mogliby wykonywać jakościowo dobre zdjęcia, dokumentując w ten sposób działania podejmowane przez szkołę. Zakup tego sprzętu został podyktowany potrzebami redakcji gazetki „Głos Gimnazjalisty” oraz uczniów zaangażowanych w prowadzenie szkolnej strony internetowej.
Zachęceni sukcesem z poprzedniego roku, przystąpili do działania. Po opracowaniu projektów kartek, zakupieniu potrzebnych materiałów, otworzeniu linii produkcyjnej, znalezieniu chętnych do pracy, rozpoczęli :produkcję”. Młodzież we współpracy z nauczycielami: p. Marzeną Nowakowską, p. Anetą Rozwadowską, p. Agnieszką Dygas, p. Agnieszką Kowalską i p. Anną Marek stworzyła  blisko trzysta, niepowtarzalnych, oryginalnych, urokliwych kart bożonarodzeniowych. Można rzec, że pierwszy krok na drodze do sukcesu został poczyniony.
Drugim punktem uczniowskiego biznesplanu było znalezienie odbiorców. Pierwszymi kontrahentami byli ich rodzice, których młodzi ludzie, zgodnie z zasadą, reklama dźwignią handlu, zachęcali do zakupu podczas jednej z listopadowych wywiadówek. Uzyskana wówczas kwota nie  spełniła oczekiwań wymagających przedsiębiorców, w związku z tym postanowiono o znalezieniu kolejnych partnerów w biznesie. Swoimi świątecznymi, małymi dziełami sztuki postanowili zainteresować lokalnych przedsiębiorców oraz mieszkańców gminy Ciepielów. W asyście Świętego Mikołaja pokonywali logistycznie zaplanowaną trasę. Potęga osobistego uroku świętego pomogła w znalezieniu kolejnych nabywców. Po dokonaniu wstępnych obrachunków, uczniowie doszli do wniosku, że bez wsparcia sponsorów ich cel nie zostanie osiągnięty. Zwrócili się więc o pomoc w tej sprawie do „przyjaciół” szkoły, którzy podobnie jak w wielu innych przypadkach i tym razem nie odmówili.
Po zaksięgowaniu wszystkich wpłat i dokonaniu ostatecznych rozliczeń finansowych, bilans dokonany przez głównych księgowych – zarząd Samorządu Uczniowskiego przedstawia się następująco: zysk 2018 zł, z czego 1518 zł ze sprzedaży kartek oraz 500 zł wpłata od darczyńcy.
Tuż przed zimową przerwą świąteczną pani wicedyrektor Aneta Rozwadowska przekazała informację o wynikach akcji. Podziękowała wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w ten projekt, a na ręce przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego przekazała przecudny aparat Nikon D90 – wszechstronną lustrzankę, która rozwinie pasję do fotografowania i utrwalania ważnych wydarzeń z życia naszego gimnazjum. Kluczem do tego sukcesu był konkretny cel, pełna determinacji wspólna praca, ale również przychylne spojrzenie dyrekcji, rodziców, nauczycieli, społeczności lokalnej i ludzi wielkiego serca.
Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas w podejmowaniu działań służących całej społeczności szkolnej.

Kiermasz_kart___wi__tecznych_13_01 Kiermasz_kart___wi__tecznych_13_02 Kiermasz_kart___wi__tecznych_13_03 Kiermasz_kart___wi__tecznych_13_04
Kiermasz_kart___wi__tecznych_13_05
Kiermasz_kart___wi__tecznych_13_06« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
182
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019