Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


IV Gminny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

„Tobie, Polsko, ta kropla krwi wrzącej, Tobie, Polsko, tych serc naszych bicie...”. Te słowa Romana Wilkanowicza stały się hasłem przewodnim tegorocznego Gminnego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej nad którym, podobnie jak w latach ubiegłych, patronat sprawował Wójt Gminy Ciepielów – pan Artur Szewczyk.
Cele konkursu obejmowały: uczczenie 95 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, kształtowanie poczucia świadomości narodowej dzieci i młodzieży, rozwijanie ducha patriotyzmu wśród młodego pokolenia, ocalenie od zapomnienia poezji i pieśni patriotycznej oraz integrację środowisk szkolnych.
To zapisane w tradycji szkoły przedsięwzięcie kieruje co roku naszą myśl w stronę wszystkich, którzy z oddaniem i poświęceniem walczyli o wolność i suwerenność naszego kraju, przypomina także o wielkich twórcach, których piękne teksty literackie i utwory muzyczne opiewają chwalebne czyny wielu pokoleń Polaków, walczących i ginących w imię wspólnego domu - Niepodległej Polski.
Do refleksji na ten temat skłoniły nas prezentacje artystyczne uczniów z PSP w Bąkowej i Ciepielowie oraz PG w Ciepielowie. Tego dnia wychowankowie z poszczególnych placówek zaprezentowali na najwyższym poziomie swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.
Ich występy oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych (uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych oraz I – III gimnazjum) przez dwie niezależne komisje konkursowe. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników  nadszedł moment na burzliwe obrady jurorów.

W kategorii pieśń patriotyczna najlepsze wyniki uzyskali:

Szkoła Podstawowa
I miejsce - Grandos Zofia PSP w Ciepielowie
II miejsce - Trio wokalne PSP w Bąkowej
III miejsce - Tracz Zuzanna PSP w Ciepielowie
Wyróżnienie - Szewczyk Monika PSP w Ciepielowie

Gimnazjum
I miejsce - Zespół wokalny PG w Ciepielowie
II miejsce - Kwiecień Martyna PG w Ciepielowie
III miejsce - Łojek Anna PG w Ciepielowie
Wyróżnienie -  Sulima Grzegorz PG w Ciepielowie

W kategorii poezja patriotyczna za najlepsze uznano:

Szkoła Podstawowa
I miejsce -  Wiktorowska Julia PSP w Ciepielowie
II miejsce - Kapciak Julia PSP w Ciepielowie
III miejsce - Nachyła Hubert PSP w Bąkowej
Wyróżnienie - Szewczyk Monika PSP w Ciepielowie

Gimnazjum
I miejsce -  Balcerowska Kaja PG w Ciepielowie
II miejsce - Giemza Monika PG w Ciepielowie
III miejsce - Rolnik Albert PG w Ciepielowie
Wyróżnienie - Kwiecień Martyna PG w Ciepielowie

Uroczystego wręczenia nagród dokonał Wójt Gminy Ciepielów – pan Artur Szewczyk, z rąk którego zwycięzcy otrzymali puchary, a wszyscy uczestnicy konkursu nagrody książkowe.
Po uhonorowaniu najlepszych z najlepszych, nadszedł czas na Koncert Galowy IV Gminnego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej. O trudnej drodze do upragnionej wolności przypomnieli konferansjerzy uroczystości: Kaja Balcerowska i Mikołaj Nowakowski. Ich komentarz historyczny, w sposób szczególny, uzupełniły wiersze i piosenki wykonane przez nagrodzonych recytatorów i wokalistów.
Dzień ten uświadomił wszystkim zebranym, że wolność raz zdobyta, niepodległość raz osiągnięta nie jest niczym trwałym, tylko czymś, o czym trzeba pamiętać, co należy pielęgnować.
Chcąc podkreślić swoją przynależność do jednej wielkiej, polskiej rodziny, uczniowie przez cały dzień mieli przypięte kotyliony w barwach narodowych, a na zakończenie uroczystych obchodów z okazji Święta Niepodległości, wspólnie z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi, odśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego”.
Dziękujemy wszystkim za współpracę, zaangażowanie, kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia, budzenie zainteresowań przeszłością naszego narodu oraz rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
711
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019