Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Umarłych wieczność dotąd trwa…"

Po raz kolejny społeczność szkolna Publicznego Gimnazjum w Ciepielowie przeprowadziła akcję „Umarłych wieczność dotąd trwa…”.
W przeddzień Święta Zmarłych, uczniowie pod opieką nauczycieli udali się na okoliczne cmentarze, gdzie zapalili znicze na grobach zmarłych kolegów, nauczycieli, pracowników oświaty oraz innych osób, których losy odcisnęły trwały ślad w pamięci naszej lokalnej społeczności. Pamiętamy również o znajdujących się na terenie gminy lokalnych miejscach pamięci narodowej, grobach żołnierzy, społeczników i parlamentarzystów. W ten sposób staramy się oddać cześć ludziom, szczególnie zasłużonym dla ciepielowskiej ziemi oraz wszystkim, którzy naszej szkolnej społeczności byli bardzo bliscy.
Na grobach postawiliśmy znicze opatrzone dedykacją: „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci” zakupione ze środków Rady Rodziców. W projekt zaangażowali się uczniowie, nauczyciele a także rodzice.
Ważne jest, by młode pokolenie zachowywało pamięć o znaczących postaciach związanych z naszym regionem oraz o nauczycielach i pracownikach oświaty, którzy kiedyś „wędrowali po ciepielowskiej ziemi z kagankiem oświaty”.
W ramach tegorocznej akcji zostało zapalonych około 70 zniczy tj:
32 na grobach nauczycieli pracujących na terenie gminy Ciepielów 
12 na grobach innych pracownikach szkół z terenu gminy Ciepielów 
3 na grobach uczniów
19 na miejscach pamięci na terenie gminy Ciepielów 
4 na grobach osób zasłużonych dla lokalnej społeczności.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
3529
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019