Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Wyjazd do Centrum Nauki Kopernik

25 października uczniowie klasy Ia i Ib uczestniczyli w wyjeździe do Warszawy. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Poznawanie tego fascynującego miejsca rozpoczęło się o godzinie 10.30.
Uczniowie najpierw udali się do Planetarium. W jednej chwili znaleźli się pod rozgwieżdżonym niebem.
Następnie, podzieleni na mniejsze grupy, udali się na oglądanie wystaw mieszczących się w tym nowoczesnym centrum eksperymentowania. Wychowankowie, wykorzystując wszystkie zmysły, mogli w prosty sposób odkryć ciekawostki ze świata przyrody, dociekali, jak powstał świat, dowiedzieli się, kim są i skąd pochodzą, poprzez zabawę mieli możliwość przyglądania się wynalazkom, które zmieniają świat.
Wielu emocji dostarczył niecodzienny spektakl w Teatrze Robotycznym. Uczniowie obejrzeli adaptację jednej ze słynnych "Bajek robotów" Stanisława Lema: "O królewiczu Ferrycym i księżniczce Krystali". Ludzkich rozmiarów roboty przemówiły głosami znanych aktorów. Chodziły, przesuwały się, obracały, kiwały głową, gestykulowały, a także - dzięki "oczom" z LCD - wyrażały uczucia.
Zwiedzanie zakończyło się o godzinie 16.00.
Wyjazd z Warszawy poprzedził posiłek w Mc'Donalds. To jedna z atrakcji w drodze powrotnej do domu. Drugiej dostarczył nam „korek”, w którym wszystkim wycieczkowiczom przyszło stać ponad 2 godziny. To główny powód późnego powrotu do Ciepielowa.
Zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie o godzinie 22.30 zostali odebrani z placu szkolnego przez swoich rodziców.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
24382
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019