Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Dzień Patrona Szkoły

16 października, już od kilku lat, pochylamy się wspólnie nad życiem i nauczaniem błogosławionego Jana Pawła II, Papieża nazywanego człowiekiem modlitwy, pokoju, rodziny, cierpienia, miłości, życia….. W dniu 16 października 2013 roku, w którym obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły, wspominaliśmy Go jako Papieża Dialogu.
To szkolne święto jest zawsze wyrazem szczególnej więzi, która poprzez nadane szkole imię, łączy naszą społeczność z Największym Papieżem w dziejach świata.
W niezwykłą atmosferę tego dnia wprowadziła nas uroczysta msza święta, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie i nauczyciele naszego gimnazjum.
Dalszą część uroczystości, tuż po powrocie do szkoły, rozpoczęła swoim przemówieniem pani dyrektor Elżbieta Giemza. Następnie dokonała oficjalnej inauguracji klasowych rozgrywek o Puchar Patrona Szkoły.
Po uzyskaniu szczegółowych informacji na temat zaplanowanych do wykonania zadań, młodzież przystąpiła do ich realizacji. Organizatorzy tegorocznych obchodów zadbali, by czas spędzony w klasowym gronie był na tyle atrakcyjny, by nikt nie mógł  się tego dnia nudzić. Uczniowie wykonywali projekt koszulki promującej Dzień Patrona w naszej szkole, układali krzyżówki o tematyce religijnej, wykonywali kotyliony w barwach papieskich, brali także udział w zadaniu najbardziej emocjonującym, a był nim bieg patrolowy, który z ogromnym zaangażowaniem przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego. Młodzież pod opieką wychowawców miała do pokonania dystans około 5 kilometrów. Wyruszyli w teren, mając przy sobie jedynie plan trasy oraz kompas, przy pomocy którego wyznaczali azymuty. Liczył się  czas oraz poprawność wykonywania zadań przygotowanych w 5 punktach kontrolnych. Trzeba było między innymi w wyznaczonym czasie rozbić namiot, opatrzyć i przetransportować rannego, zbudować kuchnię polową, czy przeskoczyć przez rów z wodą. Czas mijał, a emocje sięgały zenitu. Wielu „zbłąkanym owieczkom” nie udało się wzorowo wykonać tego zadania. Wszystkich jednakowo cieszył fakt szczęśliwego powrotu i przestąpienia progu szkoły oraz chwilowego wytchnienia po męczącym wysiłku fizycznym.
O godzinie 13.00 odbyło się komisyjne liczenie punktów uzyskanych przez każdą klasę w poszczególnych konkurencjach. Najlepszy wynik uzyskała klasa III a, która zgodnie z założeniami imprezy w nagrodę otrzymała Puchar Patrona Szkoły oraz dofinansowanie w wysokości 1000 zł do wycieczki klasowej. Nagrodę ufundowała Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski.
Uwieńczeniem dnia była część artystyczna, którą zaprezentowali uczniowie klasy Ia i Ib. Pojawiły się w niej teksty związane z hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego - „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. Młodzież przywołała osobę papieża jako mistrza dialogu, mówiącego o wzajemnej komunikacji międzyludzkiej, gdzie strony dążą do wzajemnego zrozumienia, szanując przy tym swoją wolność i godność. W prezentowanych scenkach zwrócili uwagę na niezwykły dar, jaki posiadał Ojciec Święty. Wielokrotnie nie wypowiedziawszy żadnego słowa, pokazał, że można tak wiele powiedzieć, przekazać, nawiązać bez słów dialog serc.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
3527
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019