Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Pożegnanie absolwentów

Dzień 27 czerwca 2013.   Pod tą datą zapisała się uroczystość pożegnania absolwentów szkoły. W  intencji wszystkich uczniów kończących ten etap swojego szkolnego życia, ich rodziców oraz nauczycieli odprawiona została uroczysta Msza święta. Tuż po niej młodzież udała się do szkoły.
W budynku gimnazjum, na  przepięknie udekorowanej sali gimnastycznej,  miała miejsce dalsza część uroczystości. Tradycyjnie swoją przemową rozpoczęła ją pani dyrektor, która dokonała podumowania tych trzech, wspólnie przeżytych  lat. W dalszej części uroczystości głos zabrali nasi absolwenci, którzy zaprezentowali niecodzienną w swojej konwencji część artystyczną.
W sposób humorystyczny i żartobliwy opowiedzieli o trwającym 674 dni gimnazjalnym rejsie, w którym uczestniczyło  60 adeptów, a szkoliło ich 28 oficerów.  Jak za sprawą wehikułu czasu, wszyscy obecni przenieśli się w czasie do roku 2010, kiedy to majtkowie – sami nowicjusze przybyli do portu PG w Ciepielowie. Przed wypłynięciem w długi rejs, zdobywali pierwsze szlify pod okiem swoich kapitanów: p. Katarzyny Siebyła, p. Beaty Rusin i p. Agnieszki Dygas. Adepci podzielili się z zebranymi innymi morskimi opowieściami, które  zostały zapisane na kartach dziennika pokładowego łodzi: Albatros (kl. IIIa), Barbarossy (kl. IIIb)  i Corriny (kl.IIIc).
Przywołali najciekawsze wydarzenia, których byli uczestnikami lub bezpośrednimi świadkami.   Ich relacja z podróży po morzu wiedzy wzbogacona została pięknymi, nastrojowymi piosenkami.
Odkryte i szlifowane przez trzy lata  talenty aktorskie, recytatorskie i wokalne  dostarczyły  nam tego dnia wielu wzruszeń.
W dalszej części uroczystości absolwenci odebrali  z rąk swoich wychowawców świadectwa ukończenia gimnazjum. Najlepsi otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Za tak wysokie wyniki
w nauce pani dyrektor Elżbieta Giemza wręczyła nagrody, a na ręce rodziców uczniów złożyła listy gratulacyjne. Nagrody otrzymali także wychowankowie, którzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem w pracy na rzecz szkoły,  osiągnęli najlepsze  wyniki  z egzaminu gimnazjalnego, jak również wysokie wyniki w konkursach.
Po uroczystości przyszedł czas na życzenia, gratulacje i pamiątkowe zdjęcia.
Wszystkim uczniom, którym udało się bezpiecznie dopłynąć do portu, dedykujemy słowa Gabriela Margueza: "Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj, że Ci się to przytrafiło”.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
265
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019