Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Konkurs „Matematyka dla wszystkich”

„ Matematyka jest delikatnym kwiatem, który rośnie nie na każdej glebie i zakwita nie wiadomo kiedy i jak”. Te słowa Jeana Fabre można uznać za motto czerwcowego konkursu, który przygotowały  i wspólnie przeprowadziły nauczycielki matematyki: p. Katarzyna Siebyła, p. Alina Nizińska, p. Grażyna Kot. Głównym jego celem było promowanie oraz popularyzacja matematyki wśród młodzieży, utrwalenie pojęć i określeń, kształtowanie precyzyjnego języka matematycznego, wszechstronne sprawdzenie wiedzy oraz stworzenie możliwości zdrowej rywalizacji.
Zmagania konkursowe zostały podzielone na trzy etapy. W pierwszym wzięło  udział 55  uczniów. Ten etap wymagał  rozwiązania przez młodzież 30 pytań. Warunkiem zakwalifikowania się do dalszych rozgrywek było udzielenie minimum 20 poprawnych odpowiedzi. Zadanie to zrealizowało 34 uczniów, którzy w kolejnym, drugim  etapie musieli  wykazać się znajomością matematycznych określeń i definicji. Uczestnicy dokonywali wyboru jednej odpowiedzi z trzech zaproponowanych.  Do dalszego etapu konkursu przeszło 24 uczniów, którym udało się spełnić wymóg formalny, jakim było udzielenie minimum 12 poprawnych odpowiedzi.  W końcowej fazie konkursu na młodzież czekało 20 kolejnych pytań, na które udzielali jedynie odpowiedzi „tak” lub „nie”.
Zgodnie z postanowieniami regulaminu komisja konkursowa przyznała tytuł laureata uczestnikom, którzy dotarli do etapu III i poprawnie odpowiedzieli na minimum 12 pytań. Zwycięzcami zostało dwoje uczniów: Sandra Garbarczyk i Wojciech Wajs. W mistrzowski sposób zdobyli nagrodę główną, a było nią podwyższenie oceny z matematyki o jeden stopień. Gratulujemy Wam wiedzy i matematycznych umiejętności.  Choć poprzeczka była postawiona bardzo wysoko, udało Wam się osiągnąć wspaniały wynik - w całym konkursie 65 poprawnych odpowiedzi na 70 możliwych. 

 


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
58
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019