Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Wycieczka na Mazury

W dniach 10 - 14 czerwca 2013 roku odbyła się wycieczka chętnych uczniów z klas II i III na Mazury. Pierwszego dnia główną atrakcją był rejs statkiem na trasie Mikołajki - Jezioro Śniardwy. Później młodzież zwiedziła Giżycko, Twierdzę Boven, most zwodzony, port oraz przystań jachtową. Po długiej podróży dotarli do miejsca zakwaterowania - domków w Kruklankach.
Kolejnego dnia zobaczyli ,,Wilczy Szaniec'' oraz Park Zabytków Warmii i Mazur. Następnie pojechali do Świętej Lipki, gdzie zwiedzili klasztor i bazylikę. W tym czasie odbył się również kilkunastominutowy koncert, podczas którego zaprezentowano utwory m.in. Bacha, Mozarta i Chopina. Wieczorem  spędzili czas przy ognisku i omawiali plan na następny dzień. W środę zwiedzili kwatery Himlera, przystań jachtową, kwaterę główną sztabu Wehrmachtu, śluzy na kanale Mamry - Bałtyk, byli także nad jeziorem, gdzie każdy miło spędził czas, pluskając się w wodzie. Zmęczeni uczniowie wrócili na kolację, po której niektórzy urządzili seans filmowy, inni spacerowali nad jeziorem, które znajdowało się tuż obok kwater.
Ostatniego dnia wycieczki odbył się spływ kajakowy, w którym każdy chętnie wziął udział. Mimo pewnych obaw, dzielnie wsiedli do kajaków i przepłynęli wyznaczoną trasę. Po południu wyjechali w drogę powrotną do domu.
Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę organizatora – p. Krzysztofa Balcerowskiego oraz opiekunów wyjazdu – p. Beaty Rusin i p. Katarzyny Siebyła.

 


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
30156
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019