Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Prezentacja projektu edukacyjnego „ Odżywiaj się zdrowo, żyj na sportowo”

3 czerwca 2013 roku miała miejsce prezentacja projektu edukacyjnego klasy IId i IIc. Jego celem było zapoznanie uczniów z zagadnieniami zdrowego odżywiania, kształtowanie nawyków prawidłowej diety oraz wskazanie negatywnego wpływu niewłaściwych praktyk żywieniowych na funkcjonowanie organizmu.
Ważnym aspektem przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi na potrzebę aktywności fizycznej i jej wpływu na zdrowie. Projekt propagował wiedzę na temat odpowiedniego żywienia poprzez zabawę i „zdrową” rywalizację.
Opiekunami grup projektowych byli następujący nauczyciele: p. Agnieszka Dygas, p. Jadwiga Broda, p. Krzysztof Balcerowski, p. Mirosław Czapka, p. Piotr Siebyła.
Młodzież z klasy IIc w interesujący, twórczy sposób zaprezentowała piramidę zdrowego żywienia dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Zasady dotyczące zdrowej diety zostały umieszczone na przygotowanych przez uczniów plakatach. Prezentację dopełnił multimedialny pokaz oraz konkurs polegający na odgadnięciu nazw owoców, które zostały podane uczniom do degustacji. Podczas wykonywania zadania, uczniowie mieli zasłonięte oczy i musieli zdać się na „podpowiedzi” zmysłu smaku. Na zakończenie wszyscy chętni mogli poczęstować się soczystymi owocami i własnoręcznie przygotowanymi galaretkami oraz sokami owocowo – warzywnymi.
Drugą część projektu przygotowali uczniowie klasy IId. Ich zadaniem było przygotowanie
i przeprowadzenie zawodów lekkoatletycznych o Puchar Dyrektora Publicznego Gimnazjum
w Ciepielowie. Reprezentanci poszczególnych klas startowali w indywidualnych konkurencjach: skoku w dal, skoku wzwyż, pchnięciu kulą, biegu na 60 metrów, mini maratonie. Punkty dla swojej klasy zdobywali także wychowawcy, dla których przygotowana została konkurencja – niespodzianka - rzut lotkami do tarczy. Zawodnicy za zdobycie najwyższych miejsc na podium
w poszczególnych konkurencjach otrzymywali medale, co z kolei przedkładało się na punkty
w klasyfikacji drużynowej.
W olimpijskim stylu zwyciężyła klasa II b, którą uhonorowano złotym medalem oraz pucharem wręczonym przez p. dyrektor – Elżbietę Giemza.
Mamy nadzieję, że uczniowie biorący udział w tym projekcie przyczynili się do wzrostu świadomości w zakresie potrzeby dbania o zdrowie własne i innych.
Niech podsumowaniem projektu, swoistym jego mottem będą słowa Juliusa Ervinga
„Jeśli nie robisz tego, co jest najlepsze dla twojego ciała, jesteś tym, który pojawia się na samym końcu”.

 


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
148
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019