Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Wielki sukces podczas Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej.

26 kwietnia 2013 roku dwoje uczniów naszego gimnazjum - Kaja Balcerowska i Kamil Kapciak prezentowało swoje zdolności recytatorskie podczas X Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej, który odbył się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.
Celem konkursu było uświadomienie młodemu pokoleniu Polaków ich tożsamości narodowej, pogłębienie miłości do Ojczyzny, zwiększenie wiedzy na temat historii i kultury, zawartej w pieśni i poezji polskiej.
Jurorzy, którym przypadła niełatwa rola dokonania oceny wykonawców jednoznacznie stwierdzili, że poziom przesłuchań był bardzo wysoki.
Powodów do dumy dostarczył nasz wychowanek - Kamil Kapciak, który w swojej kategorii wiekowej zajął zaszczytne II miejsce.
Inicjatywa, w której rokrocznie biorą udział uczniowie naszej szkoły, została w piękny sposób podsumowana przez bp. Henryka Tomasika, który dokonując uroczystego wręczenia nagród i dyplomów powiedział: „Każdy z was ma swoją rodzinę, a czwarte przykazanie Boże przypomina nam o tym, że człowiek powinien szanować swoją rodzinę. Taką dużą rodziną jest nasza Ojczyzna. I o nią także często myślimy, modlimy się za nią, ale także patrzymy na jej historię, na ludzi, którzy oddawali za nią życie, troszczyli się o to, aby była piękna i silna, by Polacy byli mądrzy i dobrzy.
Te właśnie treści, w mistrzowski sposób, wyrecytował Kamil, któremu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych, tak błyskotliwych osiągnięć.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
30237
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019