Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Egzamin gimnazjalny 2013

Powtórki, nieprzespane noce, stres, stres i jeszcze raz stres – to wszystko przeżycia, których doświadczyli uczniowie klas III za sprawą najważniejszego sprawdzianu wiedzy i umiejętności, który przygotowali dla wszystkich gimnazjalistów w Polsce eksperci z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
23, 24, 25 kwietnia 2013 roku trzecioklasiści, w odświętnych, eleganckich strojach przybyli do szkoły, gdzie czekała na nich dyrekcja oraz członkowie komisji egzaminacyjnej.
By rozładować stres i emocje, niektórzy chodzili po szkolnych korytarzach, inni toczyli przyjacielskie dyskusje, co chwila nerwowo spoglądając na zegarek.
Wejście na salę egzaminacyjną poprzedziło spotkanie młodzieży z dyrekcją szkoły. Uczniowie usłyszeli słowa otuchy, które skierowała do nich pani dyrektor Elżbieta Giemza i pani wicedyrektor Aneta Rozwadowska. Piękne życzenia z tej okazji skierował do młodzieży także Rzecznik Praw Dziecka: „Pamiętajcie, że nauka to nie tylko Wasz obowiązek, ale i prawo. Ucząc się, zdobywacie to, co w życiu najcenniejsze, coś czego nikt Wam odebrać nie zdoła – Wiedzę i Umiejętności. Egzaminy nie są celem Waszej pracy, a jedynie środkiem do tego, by sprawdzić jej efekty. Stoicie u progu dorosłego życia, w którym spotka Was jeszcze wiele egzaminów, więc nie stresujcie się nimi bardziej, niż to konieczne." Te słowa pana Marka Michalaka odczytała pani wicedyrektor Aneta Rozwadowska, podnosząc tym samym na duchu wszystkich trzecioklasistów.
Praca z zestawem egzaminacyjnym rozpoczynała się codziennie o godz. 9.00. Pierwszego dnia młodzież rozwiązywała zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego, następnego dnia z przedmiotów przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka, geografia) i matematyki, a trzeciego z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
Mimo trudności, trzecioklasiści przetrwali te trzy dni. 25 kwietnia wyszli ze szkoły z podniesionym czołem. Ten egzamin był dla nich próbą, podczas której sprawdzali nie tylko swój zasób wiedzy, ale i odporność na stres.
Miejmy nadzieję, że całoroczne przygotowania, służące jak najlepszemu przygotowaniu uczniów do tego maratonu, przyczynią się do tego, że nasi wychowankowie, bez większych problemów, dostaną się do wybranych szkół ponadgimnazjalnych.
Tego im z całego serca życzymy.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
475
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019