Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


„Link do przyszłości”

W dniu 5 kwietnia 2013 roku uczniowie klas III wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym w ramach projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera”.

Celem projektu realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy „YouthSpark” oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy.

Organizatorem spotkania na terenie naszej szkoły była p. Anna Marek.

Na kwietniowe spotkanie przybyła pani Małgorzata Jastrzębska. Po przywitaniu się z grupą poinformowała uczestników, że otrzymają karteczki z nazwami różnych „zawodów przyszłości”, na które przewidywane jest zapotrzebowanie w przyszłości według listy opracowanej przez Fundację Inicjatyw Społeczno – Ekonomicznych. Zadaniem uczestników spotkania było zastanowienie się przez minutę nad pytaniem: dlaczego mógł(a)bym być dobrym przedstawicielem tego zawodu. Każdy z uczniów miał okazję do wyrażenia swojej opinii na ten temat.

Kolejnym punktem spotkania było wystąpienie młodej profesjonalistki, która opowiedziała o sobie i swojej pracy. Pani Małgorzata jest absolwentką wydziału Pedagogiki w zakresie Kształcenia Dorosłych oraz wydziału Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego , jak również absolwentką Szkoły Trenerów Biznesu. Od najmłodszych lat związana z teatrem i międzynarodowym programem kreatywności Destination Imagination.

Przez cały okres studiów współpracowała z dwiema organizacjami pozarządowymi, gdzie jako trener prowadziła liczne warsztaty i szkolenia z zakresu kompetencji interpersonalnych dla młodzieży, nauczycieli, pracowników administracji państwowej i biznesu Na co dzień pracuje w dwóch miejscach. W Fundacji Wspierania i Rozwoju Kreatywności jako koordynator zespołu realizującego w Polsce międzynarodowy program kreatywności – Destination Imagination oraz w Centrum Szkoleniowym A-Z będąc trenerem prowadzi szkolenia dla nauczycieli z całej Polski.

Po prezentacji gościa nadszedł czas na pytania od uczestników warsztatów. Dużym zainteresowaniem ciszyło się grupowe wykonywanie przez młodzież quizu o rynku pracy – 10 pytań z odpowiedziami na temat sytuacji i trendów na rynku pracy.

Na zakończenie uczniowie w formie pisemnej, na małych, kolorowych karteczkach zapisywali swoje spostrzeżenia dotyczące spotkania oraz wypełnili ankietę.

Spotkanie z kreatywną, pełną zapału pani Małgosią zostało uwiecznione na wspólnej fotografii.

Dzięki warsztatom uczniowie mieli okazję porozmawiać z młodym, inspirującym profesjonalistą, dowiedzieli się jaką rolę w jego pracy odgrywają nowe technologie. Korzystając z proponowanych stron internetowych mogą po spotkaniu zapoznać się z aktualną sytuacją i trendami na rynku pracy, a także sprawdzić umiejętności posługiwania się nowoczesnymi narzędziami potrzebnymi w pracy.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
59
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019