Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Utracone marzenia

Przedstawienie profilaktyczne w wykonaniu aktorów Teatru Kurtyna z Krakowa odbyło się 26 marca 2013 roku. Głównym tematem spektaklu było zjawisko nadużywania alkoholu przez młodzież.

Uczniowie poznali historię Tomka i Marysi – nastolatków, których połączyło dramatyczne zdarzenie. Tomek  18 – letni uczeń liceum, zdał egzamin na prawo jazdy i cieszył się ze zdobycia upragnionego „prawka”. Małgosia była pasjonatką gimnastyki artystycznej. Każdą wolną chwilę poświęcała na treningi. Tak było tego dnia, kiedy los postawił tę dwójkę na jednej drodze. Nie była to jednak droga wiodąca do szczęścia. Marysia idąca na trening została potrącona przez auto prowadzone przez Tomka, który jechał zbyt szybko i był pod wpływem alkoholu. Świat jednego i drugiego bohatera przewrócił się do góry nogami. Marysia uległa poważnej kontuzji. W jednej chwili rozwiały się jej marzenia o sukcesach w gimnastyce artystycznej. Tomek musiał żyć z poczuciem winy. Miał bowiem świadomość, że przez swoją nierozwagę i głupotę zniszczył karierę młodej dziewczyny.

Spektakl skłonił uczniów do refleksji, że alkohol wypity nawet w najmniejszej ilości spowalnia reakcję kierowcy, a dorosłość to podejmowanie mądrych i odpowiedzialnych decyzji, bez narażania siebie i innych na utratę zdrowia lub życia. 


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
263
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019