Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Konkurs chemiczny „Nie zobojętniaj się na chemię”.

W ostatnim czasie miały miejsce szkolne zmagania z chemią. Konkurs, którego organizatorem była pani Ilona Wosztyl – Bawarska, miał na celu wyłonienie talentów oraz rozbudzenie ciekawości poznawczej i twórczego działania uczniów, rozwijanie i rozbudzanie zainteresowań chemicznych, skłaniających do samodzielnej pracy badawczej wśród uczniów, umożliwienie uczniom wykazania się umiejętnościami projektowania i przeprowadzania doświadczeń oraz interpretowania przedstawionych eksperymentów.

Konkurs miał bardzo ciekawą formę. W pierwszym etapie, który odbył się w grudniu, uczniowie rozwiązywali test składający się z 30 pytań. Do drugiego etapu przeszło 30% uczniów z najwyższym wynikiem. Ich zadaniem było zaprojektowanie i przeprowadzenie doświadczenia chemicznego. Komisja konkursowa w oceniała umiejętność posługiwania się szkłem i sprzętem laboratoryjnym, precyzję w wykonywaniu eksperymentów chemicznych, posługiwanie się terminologią chemiczną oraz trafne formułowanie wniosków. Przeprowadzenie pod koniec lutego drugiego etapu pozwoliło wyłonić zwycięzców. W ich gronie znaleźli się : Kaja Balcerowska i Karolina Mężyk, które ex aequo zajęły I miejsce, Tomasz Mażysz – zdobył II miejsce, III miejsce przypadło Marlenie Farkowskiej, wyróżnieniem nagrodzono Adriannę Marczak.

Mistrzowie chemii otrzymali dyplomy oraz nagrody, które wręczono podczas ogólnoszkolnego apelu, który odbył się 8 marca 2013 roku.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
376
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019