Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


„Żyj smacznie i zdrowo”

W tym roku szkolnym uczniowie kl. II c przystąpili do ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Żyj smacznie i zdrowo”, którego organizatorem jest firma WINIARY oraz Federacja Polskich Banków Żywności.

Główne cele programu to przekazanie w atrakcyjnej formie zasad prawidłowego, zdrowego odżywiania, zachęcanie uczniów do pierwszych eksperymentów w kuchni, a także wspólnego, rodzinnego spożywania posiłków, jak również zwrócenie uwagi na tak ważne problemy społeczne jak marnowanie żywności, energii i wody.

Nasi uczniowie w ramach tego programu postanowili opowiedzieć o zdrowym odżywianiu najmłodszym uczniom swojej szkoły. 7 marca 2013 roku wybrali się do zerówki. Przygotowali dla małych widzów teatrzyk kukiełkowy o dwóch królestwach: w jednym z nich żył król Owocek, który zdrowo się odżywiał, był aktywny fizycznie- uprawiał różne dyscypliny sportowe. W drugim królestwie żył król Ptyś, który źle się odżywiał, przez co nękały go różne choroby.

Następnie uczniowie zadawali maluchom wesołe zagadki o owocach i warzywach.

W nagrodę za dobrą odpowiedź maluchy  otrzymywały soczyste, słodkie owoce. Uczennice Magdalena Rozwadowska i Aleksandra Kozik wyrecytowały wiersz o warzywach, a zadaniem dzieci było odgadywanie nazw poszczególnych warzyw. Następnie Patrycja Chmielewska i Aleksandra Kozik opowiedziały o zasadach zdrowego żywienia. Na koniec uczniowie naszej szkoły poczęstowali zerówkowiczów zdrowymi, "uśmiechniętymi" kanapkami, które zostały własnoręcznie przygotowane przez młodzież.

Opiekę nad uczniami przystępującymi do programu  sprawowały panie: Agnieszka Dygas i Jadwiga Broda.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
749
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019