Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Konkurs „Czy znasz swój język ojczysty?”

21 lutego 2013roku, w związku z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego odbył się szkolny konkurs, którego celem było propagowanie kultury języka polskiego wśród młodzieży, wyrabianie w uczniach nawyku dociekliwości poznawczej, doskonalenie świadomego i celowego posługiwania się poprawną polszczyzną, sprawdzenie umiejętności i wiadomości z zakresu nauki języku, zachęcenie młodzieży do posługiwania się poprawną polszczyzną na co dzień, kształtowanie umiejętności poprawnego komunikowania się, rozwijanie kultury wypowiedzi, uwrażliwienie na kwestie poprawnościowe i stylistyczne, doskonalenie umiejętności wyrażania myśli w języku ojczystym w różny sposób.

Koordynatorami konkursu były panie: Anna Marek, p. Danuta Wiktorowska, p. Marta Balcerowska oraz p. Jadwiga Broda.

Podobnie jak w roku poprzednim, konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów klas I, II i III. Próbę sprawdzenia własnej wiedzy podjęło 22 śmiałków.

W tym roku organizatorzy zadbali, by zmagania przybrały nieco inną formę, bowiem oprócz tradycyjnych pytań pisemnych, uczniowie rozwiązywali także zadania przygotowane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Trzeba przyznać, że nasi uczniowie wykazali się znakomitą znajomością frazeologii, leksyki, fleksji, poprawnej budowy zdań i semantyki. Po sprawdzeniu prac i podliczeniu punktów komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców, w gronie których znalazły się następujące uczennice: Dominika Jakubowicz (I miejsce), Klaudia Gołębiowska (II miejsce), Sylwia Wolszczak (III miejsce). Uczennice w nagrodę otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe.

Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne polonistyczne sukcesy!!!


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
17616
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019