Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Wyjazd na film „Hobbit – niezwykła podróż”

11 stycznia 2013 roku młodzież pod opieką nauczycieli udała się do kina Helios na kolejne spotkanie z filmem. Grudniowe spotkanie w ramach „Akademii Filmowej” dotyczyło tematu oprawy wizualnej widowiska filmowego. Uczniowie uczestniczyli w wykładzie, który poświęcony był sztuce kształtowania przestrzeni w filmie. Szczegółowo omówione zostały takie elementy jak: scenografia, kostiumy i rekwizyty, prowadzący drobiazgowo opowiedział także o ich roli w filmie. Przywołane zostały nazwiska wielkich mistrzów kina w zakresie tworzenia scenografii, jak i dzieła filmowe, które uznaje się za „perełki” w tej dziedzinie.

Po wykładzie odbyła się projekcja filmu „Hobbit. Niezwykła podróż”. Na 160 minut uczniowie przenieśli się w wyreżyserowany przez Petera Jacksona świat hobbitów, goblinów, trolli, orków. Dzięki technologii 3D „towarzyszyli” Bagginsowi, Gandalfowi, kompanii krasnoludów, dowodzonej przez Thorina Dębową Tarczę w wędrówce przez tajemniczy, niezwykły, fantastyczny świat. Byli świadkami wyprawy, której celem było odzyskanie starożytnego skarbu krasnoludzkich władców.

Niezwykle efektowna scenografia to bezapelacyjny atut tego już okrzykniętego sukcesem filmu. Przedstawione wydarzenia, magiczne postacie, pełna dynamizmu akcja - to wszystko sprawiło, że 3 godziny spędzone w kinie minęły niepostrzeżenie.

Z niecierpliwością będziemy czekali na kolejną część trylogii, której premierę zaplanowano na grudzień 2013 roku.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
140
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019