Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Projekt bożonarodzeniowy

„Tajemnica Nocy Betlejemskiej trwa bez przerwy, wypełnia dzieje świata i zatrzymuje się na progu ludzkich serc”. Słowa Jana Pawła II – Patrona naszej szkoły stały się myślą przewodnią projektu bożonarodzeniowego przygotowanego przez klasę IIa, IIb i IId. Chrystus przyszedł na świat ponad 2000 lat temu, ale fenomen Jego narodzin, przeżywany jest co roku. Tak też było 21 grudnia 2012 roku w naszym gimnazjum.

W nastrój tego cudownego, magicznego święta wprowadziła wszystkich zebranych prezentacja artystyczna naszych uczniów. Do zadumy i refleksji skłonił montaż słowno – muzyczny, który odwoływał się do symboliki wigilijnej wieczerzy. Usłyszeliśmy polskie kolędy i pastorałki, które podkreślały, jak bardzo ważne dla nas chrześcijan są święta Bożego Narodzenia. Roznoszący się po sali zapach wigilijnych potraw, cudowna woń gałązek świerkowych, przepiękne, oryginalne, wykonane własnoręcznie przez uczniów ozdoby choinkowe, stroiki, to wszystko podkreślało prawdziwy, niczym niezmącony klimat Nocy Betlejemskiej.

Po prezentacji uczniów odbyło się wspólne łamanie się opłatkiem, składanie życzeń, śpiewanie kolęd. Niezwykłości dodawał fakt, że tegoroczna wigilia szkolna odbyła się nieco inaczej niż dotychczas. Tradycją było organizowanie spotkań wigilijnych w gronie klasowym. W tym roku wigilia zgromadziła całą społeczność szkolną przy jednym stole. Była to okazja do spotkania, rozmowy, refleksji, ale przede wszystkim okazja, by być po prostu razem, cieszyć się ze wspólnie spędzonych chwil.

To był niezwykły dzień, a  obecność  uczniów, nauczycieli utwierdziła nas w przekonaniu,  że nasza rodzima tradycja i kultura przetrwa tak długo, jak długo my będziemy ją kultywować.
W ten sposób mieliśmy czas, by odłożyć na bok natłok różnych zajęć, czynności, choć na chwilę przygasić pęd życia codziennego.

Ten ostatni dzień przez zimową przerwą świąteczną, dzięki prezentacji klas II, pozwolił zrozumieć fenomen Bożego Narodzenia, a wielka moc i radość nadciągająca od Betlejem zagościła w naszych sercach.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
24414
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019