Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Wyjazd do kina Helios

W grudniu, już po raz trzeci uczniowie pod opieką nauczycieli udali się na kolejne spotkanie w kinie Helios w ramach Akademii Filmowej.

We wtorek 18 grudnia, w mroźne popołudnie pojechali do Radomia, by uczestniczyć w prelekcji na temat: Jak opowiadać historie? Sjużet i fabuła”. Wykład pozwolił zdobyć informacje na temat tego, jak kino opowiada historie, co to jest narracja filmowa i styl zerowy, sjużet i fabuła, a także segmentacja filmu: ujęcie, scena, sekwencja.

Kolejnym punktem spotkania była projekcja filmu pt. „Kolorowe wzgórza”. Dzieło filmowe w reżyserii Carlosa Cesara Arbelaeza to próba wyjaśnienia młodemu widzowi tragizmu życia ludności cywilnej w Kolumbii, kiedy to życie mieszkańców malowniczo położonej, górskiej wioski stopniowo niszczy konflikt zbrojny. Historia ta opowiedziana została z dwóch perspektyw. Jedną z nich jest świat widziany oczyma 9 – letniego chłopca – Manuela. Ten młody bohater jest fanem piłki nożnej. Na co dzień rozgrywa mecze razem ze swoimi kolegami, wykorzystując do gry swoją starą, rozpadającą się piłkę. Jego pasją jest futbol, a jedynym marzeniem – bycie w przyszłości piłkarzem. Zaczyna wierzyć w to, że marzenia się spełniają, kiedy otrzymuje od ojca na urodziny prezent – nową piłkę. Nie dane mu było cieszyć się nią długo, ponieważ piłka wpadła na pole minowe. Manuel wraz ze swoimi przyjaciółmi podejmuje próbę jej odzyskania. Druga perspektywa w filmie to przeżycia dorosłych mieszkańców regionu La Pradera, którzy coraz częściej odczuwają ucisk spowodowany walkami grup paramilitarnych i komunistycznej partyzantki.

Reżyser filmu przyjmując taką koncepcję znakomicie oddał kontrast między światem dzieci, a irracjonalnym światem dorosłych.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
493
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019