Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Nie papierosom

Już po raz kolejny w dniu 23 listopada 2012 roku przyłączyliśmy się do kampanii anty-nikotynowej w ramach Światowego Dnia bez Papierosa.

Uczniowie z klas III pod kierunkiem pani pedagog - Barbary Garganisz przygotowali apel o charakterze profilaktycznym. Podczas prezentacji przekazane zostały istotne informacje, dotyczące tego zgubnego dla naszego zdrowia nałogu. Szczegółowo omówiony został wpływ nikotyny na organizm młodych ludzi. W humorystyczny, ale jakże obrazowy sposób przekazane zostały informacje na temat kosztów, jakie ponoszą palacze i ile na tym co roku bogaci się skarb państwa. Aż trudno w to uwierzyć, że państwo na paczce papierosów zarabia ponad 7 złotych, czyli ponad 70% ceny papierosów. Młodzież dokonała kalkulacji tych kosztów w skali roku. Wyniki są zatrważające.

Drugim argumentem, który miał uzmysłowić młodym ludziom, że palenie przynosi jedynie same straty, było zwrócenie uwagi na to, że każdy pracujący Polak przez czas trwania swojej pracy zawodowej, z tytułu składek emerytalnych i ubezpieczenia zdrowotnego, oddaje do budżetu państwa około połowę swoich zarobków. A przecież palacze statystycznie  żyją około 15 lat krócej, niż osoby niepalące. Zatem o te 15 lat krócej pobierać będą emeryturę, na którą ciężko pracowali przez całe życie.

Miejmy nadzieję, że fakty te przekonały młodzież, by myślała o swojej przyszłości i o swoim zdrowiu, a słowa „ Nie ma nic zdrowszego, niż palenie” (oczywiście dla budżetu państwa) będą przestrogą dla wszystkich, którzy chcą uniknąć przedwczesnej śmierci, spowodowanej nikotynowym nałogiem.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
30192
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019