Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Kiermasz Kart Świątecznych

Działający w naszej szkole Samorząd Uczniowski podejmuje liczne działania, których celem jest zaangażowanie młodzieży w życie szkoły. Pomysły młodych ludzi są niejednokrotnie zaskakujące, niecodzienne i niezwykle oryginalne. W okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowano akcję sprzedaży kart świątecznych, zaprojektowanych i wykonanych przez gimnazjalistów. Zmobilizowane, pełne zapału uczennice pod kierunkiem nauczycieli wykonywały karty nie tylko podczas zajęć artystycznych i zajęć świetlicowych, ale także po zakończonych zajęciach lekcyjnych, jak również w domu. Efekt ich pracy był imponujący i godny podziwu. Uczniowie pracowali metodą projektu, a efektem końcowym wspólnych działań było  mnóstwo niebanalnych kart bożonarodzeniowych, które śmiało można nazwać „małymi dziełami sztuki”. Wytwory swojej pracy młodzież sprzedawała podczas ogólnoszkolnego spotkania z rodzicami, w kościele po zakończonej niedzielnej mszy św., o wsparcie zwrócili się także do miejscowych władz i przedsiębiorców.

Wynik zorganizowanej przez gimnazjalistów akcji był imponujący. Wspólny wysiłek, praca i zaangażowanie doprowadziły ich do wytyczonego celu, jakim było zebranie środków na zakup kolorowej drukarki i aparatu cyfrowego na potrzeby zespołu redakcyjnego gazetki szkolnej „Głos Gimnazjalisty”.

Pani wicedyrektor Aneta Rozwadowska podczas ogólnoszkolnego apelu przedstawiła wyniki akcji i pochwaliła uczniów słowami „po raz kolejny dowiedliście, że potraficie zjednoczyć swoje siły w imię ważnej idei”.

Podsumowaniem uczniowskich działań niech będą słowa Henry’ego Forda:
„Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces”.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
205
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019