Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Drugie spotkanie w kinie Helios w ramach „Akademii Filmowej”

16 listopada 2012 roku młodzież udała się do kina Helios w Radomiu, by uczestniczyć w drugim spotkaniu „Akademii Filmowej” - programu, którego celem jest przygotowanie młodzieży do roli współczesnego odbiorcy kultury.

W piątkowe popołudnie uczniowie obejrzeli film biograficzny pt. „Mój tydzień z Marylin”  w reżyserii Simona Curtisa,  poświęcony najsłynniejszej kobiecie świata, ikonie Hollywood – Marylin Monroe. Postać Marylin wspaniale odegrała współczesna aktorka Michelle Wiliams, a o niezwykłych chwilach spędzonych z nią w bardzo urokliwy i osobisty sposób opowiedział 23 letni asystent reżysera Colin Clark, w postać którego wcielił się Eddie Redmayne – przyszły autor książki o aktorce.

Wielu osobom wydaje się, że życie wielkiej gwiazdy kina usłane jest różami, uwielbieniem widzów i wiecznym szczęściem.  Przykład życia legendy światowego kina lat 50 i 60 XX wieku odsłania jednak smutną rzeczywistość. Marylin na planie filmu doznaje wielu krzywd, ekipa filmowa wymaga od niej innych umiejętności niż posiada, aktorka wielokrotnie obarczana jest winą i napiętnowana. Zmęczenie, samotność, brak zrozumienia, wybujała ambicja otoczenia, niemożność decydowania o samej sobie,  to cena, jaką aktorka musiała zapłacić za sławę.

Projekcja połączona z wykładem pozwoliła poznać biografię aktorki oraz odkryć mechanizmy obowiązujące w kinie.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
23486
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019