Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


„Dla Tych, którzy odeszli w nieznany świat”

W dniu 30 października 2012 roku odbył się uroczysty apel, przygotowany przez uczniów klasy IId pod kierunkiem p. Bożeny Kosior.

Montaż słowno – muzyczny, zaprezentowany społeczności szkolnej, odwoływał się do dnia Wszystkich Świętych - czasu, kiedy ludzie na całym świecie, niezależnie od miejsca i strefy czasowej, światopoglądu, czy wyznawanej religii, oddają cześć i pamięć bliskim, którzy zakończyli swoją „ziemską wędrówkę”.

Uczniowie poprzez recytację i nastrojowe pieśni religijne oddali klimat tego listopadowego święta. Jak co roku, występ młodzieży skłonił nas do refleksji i uświadomił, że w życiu każdego człowieka są dni pełne radości i szczęścia, ale są też inne – pełne smutku i zadumy nad tajemnicą śmierci.

Młodzież swoim artystycznym przekazem przypomniała, że życie mamy „dane i zadane” i jedynie od nas samych zależy, jaką drogę życia obierzemy i co po sobie pozostawimy.

Po występie głos zabrała pani wicedyrektor Aneta Rozwadowska, która podziękowała uczniom za przygotowanie apelu. Zwróciła się także z prośbą, by podczas spacerów po cmentarzach zachować szczególną rozwagę i bezpieczeństwo.

W przeddzień Święta Zmarłych, uczniowie pod opieką nauczycieli udali się na cmentarz w Ciepielowie i Wielgiem, na groby zmarłych nauczycieli, pracowników oświaty oraz innych osób, których losy odcisnęły trwały ślad w historii naszej gminy. Podążyli także na miejsce wiecznego spoczynku Ś.P. Arka Rogozińskiego.

W skupieniu, z pochylonymi głowami, stanęli po raz kolejny nad mogiłami, by w cichej modlitwie oddać cześć ludziom, szczególnie zasłużonym dla ziemi ciepielowskiej, wszystkim, którzy naszej szkolnej społeczności byli bardzo bliscy. Na grobach zapłonęły znicze opatrzone dedykacją: „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci”. Ważne jest, by młode pokolenie zachowywało tę pamięć, bo póki ją mają, póty mają poczucie bycia wspólnotą.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
30225
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019