Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Wycieczka do Warszawy

11 maja 2012 roku przywitał nas piękny, słoneczny dzień. Dla 26 uczniów naszej szkoły był to dzień niezapomniany, ze względu na słoneczną pogodę, ale także z powodu niesamowitych wrażeń, których doświadczyli. Na ten dzień zaplanowana była wycieczka do Warszawy, której celem było zwiedzanie Sejmu RP oraz ogladanie wystawy „Geniusz Leonarad da Vinci”. Uczniowie byli naocznymi świadkami uchwalania ważnej szczególnie dla młodego pokolenia Polaków ustawy podnoszącej wiek emerytalny. Obrady przebiegały bardzo burzliwie, równie gorąco zaczęło się robić przed budynkiem Sejmu. Miała tam miejsce pikieta związkowców, sprzeciwiających się nowej ustawie.

Kolejnym punktem wycieczki była wystawa w Pałacu Kultury i Nauki „Geniusz Leonarda da Vinci”.  Uczniowie odbyli interaktywną wędrówkę prezentującą dokonania włoskiego mistrza. Obejrzeli jego dzieła, machiny inżynieryjne, modele architektoniczne, zapiski geologiczne i astronomiczne, różne eksperymenty techniczne.

Po wizycie w tym miejscu, młodzież udała się na posiłek. Po krótkim odpoczynku nadeszła chwila najbardziej oczekiwana przez wszystkich- droga powrotna do domu.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
883
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019