Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Wyjazd do Muzeum Jacka Malczewskiego

14 marca 2012 roku uczniowie klasy II a i II b uczestniczyli w wyjeździe do Muzeum Jacka Malczewskiego w Radomiu. Celem wyjazdu było przybliżenie młodzieży postaci wybitnego, polskiego malarza, związanego z Radomiem i ziemią ciepielowską, której uroki sam artysta z nostalgią wielokrotnie wspominał i która stała się inspiracją do jego wielu dzieł malarskich.

Zgromadzona w radomskim muzeum ekspozycja płócien malarza jest największą w Polsce i piątą pod względem wielkości na świecie. Wystawa prezentuje 40 obrazów olejnych, akwarele i kilka rysunków Jacka Malczewskiego oraz 13 prac jego syna Rafała. Uczniowie mieli okazę przyjrzeć się wszystkim tym pracom, a także wysłuchali interesującego wykładu dotyczącego życia i twórczości malarza, który swoje młodzieńcze lata spędził w Wielgiem, w majątku swojego wuja Feliksa Karczewskiego. Wiedza zdobyta podczas lekcji muzealnej pomoże uczniom w przygotowaniach projektu edukacyjnego, który już niedługo zostanie zaprezentowany społeczności szkolnej.

Po opuszczeniu muzeum, młodzież pod opieką nauczycieli udała się na kręgielnię, gdzie rozegrano drużynowe rozgrywki. Po posiłku w Mc'Donalds, z uśmiechami na ustach, po miło spędzonym popołudniu, wyruszyli w drogę powrotną do domu.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
160
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019