Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Przedstawienie profilaktyczne w naszym gimnazjum


17 lutego do naszej szkoły zawitali młodzi aktorzy Teatru „Kurtyna” z Krakowa. Zaprezentowali przedstawienie profilaktyczne  pod tytułem „Bumerang”.

Spektakl poruszał problem cyberprzemocy oraz skutków picia alkoholu przez młodzież. Historia nastoletniej Olgi, której ulubioną zabawą było zakładanie na portalach społecznościowych fikcyjnych kont osobom mniej lubianym czy biedniejszym, skłoniło wielu z nas do zastanowienia się nad  tym powszechnym dziś zjawiskiem. Dziewczyna w końcu sama stała się ofiarą, gdy upiła się na dyskotece, a w Internecie pojawiły się jej kompromitujące zdjęcia. W przedstawieniu podkreślony został jeszcze jeden problem – uzależnienie od telewizji i życie w świecie seriali oraz teleturniejów. Tak właśnie funkcjonował ojciec głównej bohaterki. Nie interesował się sprawami córki, nie chodził na wywiadówki, praktycznie nie słyszał co mówi do niego własne dziecko.

Po spektaklu aktor odbył pogadankę z gimnazjalistami na temat przemocy, jej rodzajów. Podkreślił, iż często wyrządzone drugiemu człowiekowi zło wraca do nas jak bumerang. Uświadomił im między innymi również to, że treści raz umieszczone w Sieci, tak naprawdę pozostają w niej na zawsze. Nie da się ich zupełnie usunąć. Człowiek przestaje być anonimowy, a to czasami może być niebezpieczne.


Z zachowania gimnazjalistów można było wywnioskować, że przedstawienie ich zainteresowało, a zwłaszcza podobała im się gra aktora, który wcielił się w rolę ojca.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
116
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019