Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Jasełka

„ Raduj się o ludzkie plemię, przyszedł Jezus już na ziemię, by świat zbawić od ciemności, śmierci, grzechu i podłości”.

Nadszedł czas oczekiwany przez wielu ludzi. Boże Narodzenie to bowiem najpiękniejsze święta w roku. Nasza szkoła już od początku grudnia przygotowywała się do tego magicznego czasu. Pełne świątecznego uroku stały się szkolne korytarze oraz sale lekcyjne. Zmieniły one swój wygląd. Pojawiła się choinka, ozdoby, wszystko po to, aby podkreślić świąteczny charakter bożonarodzeniowego czasu.

Piękną bożonarodzeniową tradycją, kultywowaną od wielu lat w naszym gimnazjum są Jasełka. W tym roku wspaniały, nastrojowy, niezapomniany montaż przygotowali uczniowie klasy Id pod kierunkiem p. Bożeny Kosior. 22 grudnia 2011 roku młodzież zaprezentowała sceny odwołujące się do wielu fragmentów z Biblii. Przedstawienie pozwoliło wszystkim zebranym zatrzymać się na chwilę i dostrzec to, co naprawdę jest ważne w tym szczególnym czasie. Uczniowie zwrócili uwagę na ogromną rolę Boga, który  daje siłę do działania, uwrażliwia ludzkie serca, pozwala żyć w zgodzie z innymi, otula troską życie człowieka.

Uroczystość uświetniły kolędy i pastorałki przygotowane przez chór szkolny pod kierunkiem p. Małgorzaty Kominek.

Następnie głos zabrała pani wicedyrektor Aneta Rozwadowska, która złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne. W swoim wystąpieniu przypomniała również, abyśmy w tym szczególnym czasie nie zapomnieli o tych, których już nie ma wśród nas. Wspólnie odsłuchaliśmy piosenkę Ryszarda Rynkowskiego pt. „ Bardzo cicha noc”, otaczając tym samym pamięcią nieżyjącego Arka Rogozińskiego. Znów pojawiła się refleksja nad życiem i tym, co tak naprawdę jest w nim ważne.

Potem nadszedł czas na klasowe spotkania wigilijne z wychowawcami, po których uczniowie udali się na zasłużoną, zimową przerwę świąteczną.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
169
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019