Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Sprzątanie Świata

W tym roku młodzież po raz kolejny wzięła udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Ta akcja ekologiczna ma na celu uświadomienie ludziom złych zachowań, zagrażających środowisku naturalnemu. To przedsięwzięcie w Polsce odbyło się po raz pierwszy w roku 1994 za sprawą Miry Stanisławskiej – Meysztowicz – założycielki fundacji Nasza Ziemia. Tegorocznej akcji towarzyszyło hasło „Lasy to życie – chrońmy je”.

Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Ilony Wosztyl – Bawarskiej przygotowali apel, w którym zwrócili szczególną uwagę na rolę lasów . Apelowali o to, by zachowywać czystość w lesie, ograniczyć ilość sztucznych wysypisk, które stwarzają zagrożenie, aby dbać o naturalne środowisko. Tradycyjnie również czynnie włączyli się do akcji, udali się na sprzątanie terenów znajdujących się w pobliżu szkoły.

Sprzątanie Świata to świetna lekcja ekologii. Dzięki niej wiele osób aktywnie włącza się w dzieło oczyszczania świata ze śmieci. Takie przedsięwzięcie udowadnia istnienie problemu, często boleśnie uświadamia ludziom niewłaściwe zachowania względem środowiska naturalnego.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
12430
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019