Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Pamięć o zmarłych niech trwa w każdym pokoleniu

Szczególnym dniem w roku liturgicznym jest uroczystość Wszystkich Świętych obchodzona 1 listopada. W tym dniu czcimy zarówno tych, których Kościół wyniósł na ołtarze, jak i tych, którzy nie zostali beatyfikowani czy kanonizowani, a osiągnęli już zbawienie.

2 listopada obchodzimy Dzień Zaduszny. Wspominamy wówczas wszystkich wiernych zmarłych. Staramy się im pomóc i przybliżyć pełnię szczęścia, ofiarując za nich modlitwę, odwiedzając cmentarze.

Podczas tych pierwszych dni listopada, stojąc nad grobami bliskich, powinniśmy zastanowić się również nad własnym życiem. Warto też w tej chwili zadumy i refleksji pomyśleć o szacunku dla bliskich nam osób - tych zmarłych, ale i tych żyjących, iść przez życie czyniąc dobrze,  kochać ludzi, pomagać bliźnim, by kiedyś wejść do nieba z wieńcem zasług zdobytych na ziemi.

Z tej to okazji w naszym gimnazjum odbyły się dwa apele przygotowane pod kierunkiem p. Bożeny Kosior. Jeden z nich odbył się 27 października w oddziale w Bakowej. Przygotowali go uczniowie klasy III c. Drugi odbył się 28 października w gimnazjum w Ciepielowie. Zaprezentowali go uczniowie klasy I d. Przedstawione teksty poetyckie i pięknie wykonane pieśni wprowadziły nas w ten niezwykły okres zadumy i refleksji nad przemijaniem i kruchością ludzkiego życia.

Dla naszej społeczności szkolnej tegoroczne Święto Zmarłych miało dodatkowy wymiar. Z wielkim żalem wspominaliśmy jednego  z uczniów, który odszedł od nas w czasie wakacji – Arka Rogozińskiego z klasy II b.

Wielu z nas odwiedziło go na miejscowym cmentarzu, zapalając znicz, a on uśmiechnął się do nas z portretu otoczonego powodzią białych kwiatów.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
497
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019