Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Dzień Patrona w naszym gimnazjum

17 października 2011 roku obchodziliśmy  w gimnazjum  Dzień Patrona. O godzinie dwunastej społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej mszy świętej odprawionej przez proboszcza naszej parafii – ks. Stanisława Sławińskiego.

Dalsza część  uroczystości odbyła się na hali w budynku gimnazjum. 

Uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny o Janie Pawle II, przygotowany pod kierunkiem p. Anny Marek i p. Danuty Wiktorowskiej. Dostarczył on wzruszających chwil. Zaangażowanie uczniów może  świadczyć niezbicie, że choć Jan Paweł II umarł, jest wciąż żywy w  sercach młodego pokolenia.

Część oficjalna zakończyła się  przemówieniem pani dyrektor Elżbiety Giemzy.

Po  przedstawienia rozpoczęły się klasowe  rozgrywki o Puchar Patrona. Jako pierwszy został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszy album o Papieżu - Janie Pawle II. Wyniki zostały podane w punktach.

Następnie uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o naszym patronie. Przedstawiciele poszczególnych klas losowali karteczki z pięcioma pytaniami i musieli udzielić na nie prawidłowej odpowiedzi.

Ostatni konkurs polegał na ułożeniu na czas hasła – sentencji  z wyciętych liter  i przyklejeniu go do arkusz papieru.

Po podsumowaniu wszystkich konkursowych punktów okazało się, że zwycięzcami zostali uczniowie z klasy II c. Zdobyli  97 punktów. Tym samym wywalczyli   Pucha Patrona i dofinansowanie klasowego wyjazdu w wysokości 1000 zł. Drugie miejsce zajęła klasa I b. Na trzecim miejscu znaleźli się uczniowie z klasy III c.

Dodatkową atrakcją były dla uczniów kiełbaski z grilla. Dzień Papieski zakończył się wraz z odwozami  o godzinie 14.30.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
875
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019