Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Spotkanie z Małgorzatą Karoliną Piekarską

Dnia 31 maja 2011 roku odbyło się w naszym gimnazjum spotkanie autorskie z Małgorzatą Karoliną Piekarską. Znana pisarka i dziennikarka przybyła do naszej szkoły na zaproszenie p. Anny Marek. Celem wizyty było przybliżenie młodzieży własnej twórczości pisarskiej, a tym samym zachęcenie ich do czytania książek z kanonu współczesnej literatury młodzieżowej.  Mottem przewodnim spotkania były słowa: „Kto czyta, żyje podwójnie”.

Pani Piekarska zyskała ogromną popularność dzięki książce pt. „Klasa Pani Czajki” - opowieści o codziennym życiu młodzieży z warszawskiego gimnazjum. Odwieczne problemy, z którymi borykają się młodzi bohaterowie, świat ich przeżyć i emocji jest światem bliskim każdemu nastolatkowi. To zapewne tłumaczy fakt, iż pisarstwo pani Małgosi szczególnie przemawia do nastolatków. Jak dowiedzieliśmy się z opowieści inspiracją do pisania książek były własne doświadczenia, a historie, które zapisane zostały na kartach jej powieści są związane z życiem samej pisarki lub jej przyjaciół czy znajomych.

Podczas spotkania odczytane zostały fragmenty wydanych już książek, jak i tych, które mają ukazać się w niedalekiej przyszłości. Wspólnie spędzone chwile minęły szybko. Po   opowieściach niezwykłego gościa, nadszedł czas na zakup książek ze specjalną dedykacją i autografem autorki.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
158
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019