Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Projekt edukacyjny klasy IIC

Dnia 29 kwietnia 2011 roku klasa IIC zaprezentowała  projekt edukacyjny, przygotowany w związku z obchodami Dnia Ziemi.

W ramach tego projektu uczniowie wybrali się na rajd rowerowy „Szlakiem bocianich gniazd”. Po powrocie z rajdu sporządzili mapkę gminy prezentującą rozmieszczenie  bocianich gniazd w gminie Ciepielów. Materiały zdobyte na wycieczce posłużyły uczniom do wykonania  ciekawej prezentacji multimedialnej.

Klasa zaprezentowała także krótkie, ale żartobliwe i pouczające przedstawienie. Motywem przewodnim inscenizacji było bocianie gniazdo  -  jeden ze zwiastunów wiosny oraz symbol szczęścia i obfitości plonów dla gospodarstwa, bowiem jak mówi ludowe przysłowie „Szczęśliwy dom tam, gdzie boćki są”.

Po przedstawieniu odbyło się wiele konkursów  m.in. z wiedzy o bocianach, konkurs sprawdzający znajomość przysłów i powiedzeń, odbyły się także zawody zręcznościowe np. skakanie na jednej nodze z jajkiem na ręku, wrzucanie kijkami żab do bocianich gniazd, karmienie piskląt. Zwycięzcy tych konkurencji nagrodzeni zostali drobnymi upominkami.

Zarówno uczniowie prezentujący projekt, jak i widzowie, bawili się świetnie, a przedsięwzięcie było doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o bocianach.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
3509
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019