Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


W świątecznym nastroju

„Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie
ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie”.

 Dnia 22 grudnia 2010 roku cała społeczność szkolna odczuła czar nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Przyczyniły się do tego przepiękne, świąteczne dekoracje, które mogliśmy podziwiać przechadzając się szkolnymi korytarzami. Stroiki świąteczne, zapach pierogów i smażonej ryby, a przede wszystkim radosne uśmiechy na twarzach uczniów, to wszystko przypominało o tym, że już niebawem nadejdzie długo oczekiwana przez wszystkich przerwa świąteczna i czas rodzinnych spotkań. Ale ostatni dzień przed nią, to w naszej szkolnej tradycji czas klasowych wigilii i jasełek – przedstawienia ukazującego wydarzenia z Betlejem, którym często towarzyszy głębszy sens.

Tegoroczne przedstawienie jasełkowe skoncentrowane było wokół biblijnego wątku Narodzenia Jezusa, a także przygotowań do tradycyjnej polskiej wigilii. Zaprezentowane sceny uświadomiły nam, że często zapominamy o tej czystej, niczym niezmąconej radości Świąt. Zwróciły uwagę na to, że Boże Narodzenie powinno być czasem duchowej przemiany każdego z nas, dzięki której jesteśmy w stanie dokonać poprawy własnego życia.  Słowa pełne radości, śpiew kolęd i dekoracja stworzyły miły, świąteczny klimat.

Po zakończonym przedstawieniu głos zabrała pani dyrektor Elżbieta Giemza, która wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły złożyła serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Narodzenia Pańskiego. Następnie odbyły się wigilie klasowe, które przypominały tradycyjną polską wigilię. Dzielono się opłatkiem, składano sobie życzenia, spożywano wspólny posiłek, śpiewano kolędy
w gronie szkolnych kolegów i przyjaciół.

Wszyscy obecni tego dnia w szkole odczuli magię świąt, a szkolne spotkania opłatkowe zamknęły rok 2010.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
754
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019