Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


I Gminny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

10 listopada 2010 roku odbył się w naszym gimnazjum

I Gminny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej. Impreza została zorganizowana z okazji 92 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

            Honorowy patronat objął nad nią Wójt Gminy Ciepielów –

p. Artur Szewczyk, . Niniejsze przedsięwzięcie miało przybliżyć uczniom ten mroczny czas w polskiej historii, kiedy to przez 123 lata Polski nie było na mapach Europy i świata. Zawsze jednak istniała w świadomości i sercach Polaków, którzy mimo prześladowań, rusyfikacji i germanizacji walczyli o wolność ojczyzny.

W związku z tym, że miłość do ojczyzny zapisana została w wielu wierszach i utworach muzycznych, podjęto inicjatywę zorganizowania I Gminnego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej.

Do udziału w nim zaproszono uczniów ze wszystkich placówek oświatowych znajdujących się w naszej gminie.

W Konkursie Recytatorskim wzięło udział 20 uczniów, natomiast do Konkursu Pieśni Patriotycznej przystąpiło 9 solistów, 2  duety i  4 zespoły. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników  i  podliczeniu punktów, komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Przyznano następujące miejsca:

W Konkursie Recytatorskim – kategoria szkół podstawowych:

I miejsce Standowicz Aleksandra z PSP w Wielgiem, II miejsce Boroch Wiktoria z PSP Ciepielów, III miejsce Nowakowski Mikołaj z PSP Ciepielów

Kategoria gimnazjum: I miejsce Fijałkowska Olga, II miejsce Zięba Patrycja, III miejsce Lenart Aneta

W Konkursie Pieśni Patriotycznej – kategoria szkół podstawowych zwycięskie I miejsce przyznano Duetowi  Pakos Katarzyna,  Standowicz Aleksandra z PSP w Wielgiem,

II miejsce zajęła Rozwadowska Magdalena z PSP w Bąkowej, III miejsce  zespół wokalny z PSP w Ciepielowie.

W kategorii gimnazjum najwięcej punktów zdobyła Sulima Paulina, tuż za nią uplasowała się Lenart Aneta, III miejsce zajął zespół wokalny  z PG Ciepielowie.

Wszyscy zwycięzcy zaprezentowali się podczas Koncertu Galowego, na którym Wójt Gminy Ciepielów – p. Artur Szewczyk  dokonał uroczystego wręczenia nagród i dyplomów najlepszym recytatorom i wokalistom. 

Uczniowie poprzez recytację i śpiew uczcili pamięć wszystkich tych,  którzy walczyli o wolność i niepodległość państwa polskiego.

            Mamy nadzieję, że zorganizowane konkursy stały się  okazją do kształtowania uczuć patriotycznych, upowszechniania polskiej tradycji narodowej, wzmocnienia identyfikacji z miejscem pochodzenia i jego dziedzictwem kulturowym.

Serdecznie podziękowania składamy Organowi Prowadzącemu szkołę, a także nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do tej ważnej uroczystości.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
179
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019