Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Dzień Patrona

16 października, w rocznicę wyboru Korala Wojtyły na Stolicę Piotrową, obchodzi się w Polsce Dzień Papieski. Dla społeczności szkolnej Publicznego Gimnazjum w Ciepielowie jest to ważny dzień, gdyż właśnie w tym dniu mają miejsce  uroczyste obchody Dnia Patrona.

            Jest to święto, które w roku 2010 obchodziliśmy już po raz piąty. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła Msza św. odprawiona przez Ks. Stanisława Sławińskiego
w kościele parafialnym. Tuż po jej zakończeniu, poprowadzeni przez Poczet Sztandarowy, udaliśmy się do budynku gimnazjum, by uczestniczyć w dalszej części uroczystości.

Pani dyrektor Elżbieta Giemza powitała przybyłych gości, następnie oddała głos uczniom klasy IIIa i IIIb, którzy zaprezentowali montaż słowno – muzyczny przygotowany w hołdzie Papieżowi. 

Podczas tej akademii, nasze myśli były skierowane ku rozważaniom dotyczącym koncepcji wychowania młodego człowieka w ujęciu Jana Pawła II. Ważnym momentem uroczystości było przypomnienie  wartości  głoszonych przez Patrona. Młodzież z dumą wspominała, że  Ojciec Święty skupiał się  przede wszystkim na  intelektualnym i duchowym rozwoju człowieka,  na jego godności i niepowtarzalności.

Po programie artystycznym, który został nagrodzony przez publiczność brawami i słowami podziwu, odbyła się część konkursowa. Wszystkie klasy walczyły o Puchar Patrona Szkoły, rywalizując ze sobą w następujących konkurencjach: konkurs z wiedzy o życiu i działalności Jana Pawła II, konkurs na gazetkę klasową, tematycznie związaną z Patronem, konkurs klasowy „ Dokończ cytat” oraz konkurs sprawnościowy i zręcznościowy.  Największą ilość punktów uzyskała klasa IIId, która otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł , przekazaną przez proboszcza Ks. Stanisława Sławińskiego oraz Radę Rodziców. Pieniądze te zostaną wykorzystane na dofinansowanie wycieczki krajoznawczej dla zwycięskiej drużyny.

Dzień ten przeżywaliśmy w sposób podniosły i refleksyjny. Towarzyszyło mu rozważanie o dziedzictwie, jakie pozostawił po sobie Ukochany Ojciec wszystkich Polaków.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
390
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019