Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Dzień Edukacji Narodowej

14 października obchodzony jest w Polsce Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie znany jako Dzień Nauczyciela. Z tej okazji uczniowie Publicznego Gimnazjum w Ciepielowie przygotowali dla wszystkich pracowników Zespołu Placówek Oświatowych część artystyczną, która ze względu na ogłoszoną żałobę w województwie mazowieckim i łódzkim  odbyła się  20 października.

 Przygotowana inscenizacja osnuta była na wątkach mitologicznych, wprowadziła zebranych w świat starożytności i  bóstw greckich. Uczniowie z klasy Ia i Ib zaprezentowali humorystyczne spojrzenie na system edukacji. Prezentacji bóstw towarzyszyły dedykacje muzyczne, które przygotowane zostały przez solistów oraz chór szkolny.

Mnóstwo radości dostarczył nauczycielom pokaz mody edukacyjnej.  Kolekcja niezwykle oryginalnych i wymownych strojów prezentowanych podczas akademii,  powstała głównie w trosce o bezpieczeństwo  nauczycieli. Uczniowie zachęcali swoich pedagogów do przejęcia prezentowanego stylu, gdyż w ich oczach tak ubrani nauczyciele zyskują sobie sympatyków swojego przedmiotu.

Po zakończeniu części artystycznej głos zabrała pani dyrektor Elżbieta Giemza, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom ZPO w Ciepielowie. Wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym, jak również radości z wykonywanej pracy, życzył pedagogom Wójt Gminy Ciepielów - p. Artur Szewczyk. Podziękowania i ciepłe słowa popłynęły również z ust przedstawicieli Rady Rodziców.

Dzień ten był niezwykle uroczysty i radosny, a postawa uczniów wyrażała szacunek dla zawodu nauczyciela, dzięki któremu czerpią tak cenną dla siebie wiedzę.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
178
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019