Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


IV rajd „Po szlakach Związku Gmin nad Iłżanką”

Już po raz IV w dniach 23 -24 września odbył się rajd rowerowy zorganizowany przez Związek Gmin nad Iłżanką przy współpracy z Klubem Turystyki Kolarskiej i Wspinaczkowej „Adept” z Radomia.

Przedsięwzięcie miało na celu popularyzację turystyki rowerowej i krajoznawczej. Trasa rajdu przebiegała po wyznaczonych szlakach turystycznych gmin: Chotcza, Ciepielów, Kazanów, Iłża. Celem było poznanie pięknych terenów dorzeczy Iłżanki. Ideą przyświecającą temu przedsięwzięciu była również integracja środowiska młodzieżowego z gmin wchodzących w skład związku.

W rajdzie wzięło udział 21uczniów z naszego gimnazjum. Uczestnicy rajdu spotkali się na placu szkolnym w Chotczy, gdzie przekazano im informacje dotyczące celu imprezy, przedstawiono trasę i udzielono wskazówek dotyczących bezpieczeństwa podczas przejazdu na wyznaczonych trasach.

Z Chotczy  poszczególne grupy wyruszyły w kierunku Ciepielowa. Po obiedzie, krótkim odpoczynku i zregenerowaniu sił, młodzież ruszyła w kierunku Wielgiego. Tutaj zwiedzili Rynek Malczewskiego.

Kolejnym etapem rajdu był przejazd przez Policzną i Borowiec do Kazanowa.

W Kazanowie czekały na młodzież atrakcje sportowe. Po kolacji dla uczestników rajdu zostało zorganizowane ognisko. Drugiego dnia uczniowie jechali przez Ostrownicę, Kowalków, Małomierzyce, Podjedlankę i Kotlarkę. Częste postoje były okazją do podziwiania piękna przyrody. Iłża przywitała rajdowców piękną, słoneczną pogodą.

Rajd zakończyły  podziękowania od organizatorów, którzy  w nagrodę za upór i wytrwałość wręczyli młodzieży pamiątkowe puchary.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
29143
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019