Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Przedstawienie profilaktyczne

„Droga bez powrotu”

20 września 2010 roku po raz kolejny odwiedził naszą szkołę Teatr Kurtyna z Krakowa.

Aktorzy zaprezentowali przedstawienie pt. „Droga bez powrotu” opowiadające historię  Piotra – gimnazjalisty  uzależnionego od środków odurzających. Ten pochodzący z tzw. „dobrego domu”, z pozoru grzeczny, ułożony  i dobrze wychowany chłopak tak naprawdę był leniem, nie okazywał szacunku swojemu ojcu, rodzicom nie szczędził kłamstw, a w szkole ciągle wagarował. Pod pretekstem nauki z kolegami, znikał na całe popołudnia z domu, sięgał po narkotyki i dopalacze. To z ich powodu znalazł się w szpitalu. Przedstawienie zawierało wiele elementów mających ostrzec młodych ludzi przed zgubnym wpływem tego typu środków na organizm młodego człowieka.

Po spektaklu aktorzy przeprowadzili z młodzieżą dyskusję na temat dopalaczy i innych środków odurzających. Spotkanie to miało skłonić młodzież do zastanowienia się nad sposobami spędzania wolnego czasu oraz zwrócić ich uwagę na skutki zdrowotne i społeczne  zażywania niedozwolonych substancji.

To przedstawienie profilaktyczne zostało zorganizowane po to, by ostrzec młodych ludzi przed sięganiem po tego typu substancje, choćby z ciekawości, gdyż może okazać się to tytułową drogą bez powrotu.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
385
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019