Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Aktualności


Prawdy nie można rozstrzelać

W dniu 14 kwietnia 2010 roku uczniowie szkoły podstawowej zaprezentowali montaż słowno ? muzyczny, w którym uczcili pamięć zamordowanych przez Sowietów Obywateli Państwa Polskiego.W swoim wystąpieniu przybliżyli informacje i fakty historyczne związane z tym mrocznym czasem w historii Polski, gdyż Katyń to dla nas Polaków miejsce szczególne. Jak twierdził Patron naszej szkoły - Jan Paweł II: ?Klękamy przy nieznanych mogiłach z tą świadomością, że ci, którzy w nich leżą, zapłacili szczególną cenę naszej wolności. Sprawa Katynia jest stale obecna w naszej świadomości i nie może być wymazana z pamięci Europy?.
W ciszy i skupieniu, wsłuchując się w nakaz Karola Wojtyły, wysłuchaliśmy prawdy o zagładzie. Fragmenty poezji z tamtych lat, słowa wypowiadane przez recytatorów i narratorów nabrały szczególnego znaczenia w kontekście wydarzeń związanych z katastrofą pod Smoleńskiem. Nasze myśli były skierowane ku tym, których zgładzono w kwietniu 1940 roku oraz wszystkich tych, których życie przerwał tragiczny lot.
Apel zaakcentował to bolesne doświadczenie po to, aby pamięć o tych, którzy zginęli nie tylko przetrwała, ale stała się również symbolem walki o prawdę historyczną.


« powrót


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
78
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019