Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Finalista


Bartłomiej Szmit
finalistą Kuratoryjnego Konkursu Historycznego

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczeń klasy III B Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie  – Bartłomiej Szmit – uzyskał tytuł Finalisty Konkursu Historycznego Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Gratulujemy tego sukcesu uczniowi oraz jego rodzicom. Słowa uznania kierujemy w stronę nauczycielki – pani Anety Rozwadowskiej, która wspierała ucznia, służyła pomocą i czuwała nad jego merytorycznym przygotowaniem!

Kuratorium Oświaty w Warszawie corocznie organizuje konkursy przedmiotowe z myślą o uczniach zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowanie wybranym przedmiotem nauczania, prezentujących rozległą wiedzę, wykorzystujących umiejętność twórczego myślenia do rozwiązywania trudnych zadań problemowych.

Jednym z takich konkursów w obecnym roku szkolnym był konkurs historyczny, który obejmował treści określone w podstawie programowej historii na trzecim etapie edukacyjnym oraz treści poszerzające tę podstawę programową. Tematem przewodnim w roku szkolnym 2017/2018 były „Przemiany społeczne i obyczajowe na ziemiach polskich na tle Europy od X wieku - do początków XX wieku.”

Zgodnie z regulaminem pierwszy, szkolny etap odbył się 24 października 2017r. Bartek wyśmienicie poradził sobie z testem przygotowanym przez MSCDN i zakwalifikował się do kolejnego etapu. Etap rejonowy odbył się 11 grudnia 2017 roku w Radomiu. Uzyskany wynik zapewnił Bartkowi awans do etapu wojewódzkiego. Dnia 13 lutego 2018 roku Bartłomiej zmierzył się z najlepszymi uczniami na Mazowszu w dziedzinie historii. Ponad miesiąc niepewności w oczekiwaniu na wyniki i teraz już wiemy – nasz uczeń Bartłomiej Szmit został FINALISTĄ kuratoryjnego wojewódzkiego konkursu historycznego.

Serdecznie gratulujemy!
Jesteśmy dumni z kolejnego finalisty w naszej szkole!

finalista


Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
38
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019