Strona główna | Dodaj do Ulubionych |
Historia Szkoły


Historia
Publicznego Gimnazjum
im. Jana Pawła II
w Ciepielowie
­­­­

Inauguracja działalności Publicznego Gimnazjum w Ciepielowie odbyła się 1 września 1999 roku. Do czasu wybudowania nowego budynku szkoła miała siedzibę: w Ciepielowie, Bąkowej i Łaziskach. W pierwszym roku działalności gimnazjum liczyła 97 uczniów zgromadzonych w czterech oddziałach.

Ponieważ na terenie gminy nie było budynku wystarczająco obszernego, by pomieścić nowe roczniki gimnazjalistów, Rada Gminy Ciepielów podjęła decyzję o budowie nowego obiektu szkolnego. Pracę rozpoczęto w lipcu 2001 roku. 10 lutego 2003 roku uczniowie rozpoczęli naukę w nowym budynku gimnazjum. W szkole mieści się 10 sal lekcyjnych, pracownia komputerowa, biblioteka, czytelnia oraz stołówka.

budynek 24 lutego 2003 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku Publicznego Gimnazjum w Ciepielowie. Podczas uroczystości ksiądz proboszcz dokonał poświęcenia krzyży, które zostały powieszone przez uczniów w salach lekcyjnych.

25 czerwca 2003 roku dokonano uroczystego wmurowania kamienia węgielnego pod budowę sali gimnastycznej. Sala sportowa została oddana do użytku 15 grudnia 2003 roku.

Od 2004 roku uczniowie mogą korzystać z boiska szkolnego, które zostało wybudowane z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego. Środki finansowe na jego budowę zostały w całości pozyskane od sponsorów i przyjaciół szkoły.

Tradycją szkoły są coroczne obchody Dnia Integracji. Uczniowie klas pierwszych są wówczas włączeni w poczet gimnazjalistów. Imprezie tej zawsze towarzyszy mnóstwo zabawy i dobrego humoru.

jasełka W ostatnim tygodniu przed przerwą świąteczną szkołę ogarnia magiczny nastrój. Wystawiane są jasełka, spotykamy się na klasowych wigiljach, łamiąc się opłatkiem, składamy sobie życzenia.

W okresie Wielkiego Postu w naszej szkole obchodzimy Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Jest to czas zadumy i refleksji, a wystawiane wówczas przedstawienia artystyczne stają się źródłem niepowtarzalnych przeżyć.

W miesiącu maju organizowane są obchody Dnia Europejskiego. Uczniowie poszczególnych klas przedstawiają przygotowane wcześniej prezentacje dotyczące państw członkowskich UE, a także rywalizują w konkursach indywidualnych.

Na stałe w kalendarzu szkolnych imprez zapisany jest również Kiermasz Zawodów, dzięki któremu uczniowie mogą lepiej przygotować się do wyboru szkoły i przyszłego zawodu.


gimnazjada07 Zawsze w czerwcu odbywa się Gimnazjada. Uczniowie poszczególnych klas rywalizują ze sobą w wielu dyscyplinach sportowych.

Jesteśmy szkołą, która zaspokaja indywidualne potrzeby ucznia.

Młodzież ma szansę rozwijać swoje zdolności i zainteresowania uczestnicząc w kołach: matematycznym, polonistycznym, fizycznym, chemicznym, historycznym, regionalnym, informatycznym, plastycznym, ornitologicznym i religijnym.

Na terenie szkoły działa również Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "OLIMPIA", który odnosi znaczące sukcesy sportowe na szczeblu lokalnym i wojewódzkim.

czirliderki Oprócz wielu sukcesów sportowych, w naszym gimnazjum działa również zespół Taneczny. Występy dziewcząt uatrakcyjniają wiele imprez szkolnych.

Uczniowie uzdolnieni muzycznie mogą doskonalić swoje umiejętności w chórze szkolnym, którego występy towarzyszą uroczystościom szkolnym i środowiskowym.

11_listopada

W naszej szkole uczymy się miłości i szacunku do historii, tradycji, kultury naszego regionu i kraju. Młodzież przygotowuje akademia i apele okolicznościowe, podczas których prezentuje wysoki poziom artystyczny.

Corocznie w czerwcu organizowany jest wyjazd wszystkich uczniów gimnazjum na jednodniową wycieczkę. Jej koszt pokrywa Samorząd Uczniowski i Komitet Rodzicielski. Dzięki tym wyjazdom uczniowie zwiedzili Lublin, Kielce i Sandomierz.

Chęciny

Nasze Gimnazjum to szkoła stwarzająca optymalne warunki wszechstronnego rozwoju, w której panuje przyjazna i miła atmosfera oparta na wzajemnym zaufaniu, tolerancji i poszanowaniu godności drugiego człowieka.

Szkoła znana jest w środowisku lokalnym jako placówka oferująca usługi edukacyjne na wysokim poziomie. Jest doceniana i szanowana za swoje osiągnięcia. Władze oświatowe i samorządowe wspierają rozwój szkoły.

Jest placówką wzorowo wyposażoną, stanowi atrakcyjne miejsce pracy dla uczniów i nauczycieli

Opracowała:
Aneta Rozwadowska

Galeria zdjęć

więcej »

Głos Gimnazjalisty

więcej »

Liczba odwiedzin
905
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie
Copyright©2019